רדיאטור לרכב

רדיאטורים / מצננים חדשים לרכבים

רדיאטור הינו חלק מרכזי במערכת הקירור של הרכב ונקרא גם בשם מצנן. תפקידו של הרדיאטור הוא לשמור על טמפרטורת המנוע תקינה ולא לאפשר לו להתחמם יתר על המידה.

טמפרטורת מנוע תקינה צריכה לעמוד על 90 מעלות בממוצע, טמפרטורה גבוהה מסוכנת מאוד לרכב ועלולה לפגוע במנוע של הרכב. 

המצנן יכול להיות מורכב מכמה רכיבים, כגון מיכל עיבוי, מסנן, וצינורות.

כאשר המנוע ברכב עובד, הוא מייצר חום רב וצריך להתקרר כדי להימנע מחריגת טמפרטורה גבוהה ופגיעה במנוע. נוזל הקירור מציל את המצב על ידי זרימה בתוך המנוע וקירורו.

רדיאטורים עשויים ממתכת או מפלסטיק ומותקנים על מסגרת הרכב בצד הקדמי. הם חייבים להיות תואמים לסוג הרכב ולמנוע שבו הם מותקנים.

%d7%9e%d7%a6%d7%a0%d7%9f-%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%90%d7%98%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%a8%d7%9b%d7%91

תחזוקה נכונה של רדיאטור הרכב

1. בדוק רגולרית: בדקו את רמת הנוזל במכל הקירור באופן קבוע. ודא שרמת הנוזל נמוכה מהסימן המרבי ולא נמוכה מהסימן המינימלי. אם הרמה נמוכה, יש להוסיף נוזל קירור רכב מתאים בהתאם להנחיות היצרן.

2. ניקיון של אבנית: בדקו לעיתים כי אין אבנית במערכת הרדיאטור ,ווודאו שהוא נקי מאבנית ושאר מוליכים. אבנית וזיהום יכולים להפריע בזרימת הנוזל ולגרום לצפיפות במערכת הקירור. במקרה של צפיפות, ניתן להשתמש בחומר ניקוי מתאים לסירוגין כדי להסיר את הזיהום.

3. חיבור צינורות: בדוק את חיבורי הצינורות ווודא שאין דליפות או חיבורים מפוקקים. אם תגלה דליפה, יש לתקן אותה מיד כדי למנוע התפשרות בפעולת הקירור. 

4. תחזוקה שנתית: דאגו לבצע תחזוקה שנתית למערכת הקירור. ניתן לפנות למוסך מוסמך כדי לבצע בדיקה וניקוי מערכת הקירור, להחליף את נוזל הקירור ולבדוק שהכול עובד באופן תקין והמערכת דואגת לטמפרטורה תקינה ומאוזנת לרכב. 

5. טפלו בתקלות באופן מיידי – אם זיהיתם כל תקלה במערכת הקירור, כמו נזילות, צפיפות או פגיעה ברדיאטור, יש לתקן אותה מיד על מנת למנוע נזק נוסף לרכב. תקלה שיכולה להתחיל בצינור רדיאטור קרוע שיכול לעלות פחות מ-100 ש"ח (תלוי בסוף הצינור, זה לצורך הדוגמה), ללא טיפול מהיר יכול להיגרם חוסר של מים ברדיאטור או במנוע ולהיגרם תקלה גדולה ורצינית יותר כמו פגיעה ברדיאטור ואפילו במנוע הרכב (התחממות יתרה מסוכנת מאוד לרכב ממש כמו שאדם חולם עם חום). 

רדיאטור לרכב מחיר

כשמדובר במחירים בענף הרכב הקשת רחבה יחסית מאחר ויש מספר גדול מאוד של רכבים, יצרנים, דגמים, מודלים וכד' כך שמדובר באלפי סוגי רדיאטורים עם מחיר המשתנה בהתאם לסוג הרכב. 

מחיר רדיאטור חדש (חליפי) יעלה לכם בממוצע 500-1200 ש"ח. יש לציין כי לכל כלל יש יוצא מן הכלל ומחיר רדיאטור חדש יכול להגיע גם לעלות גבוהה יותר במידה ומדובר ברכב יוקרה או רדיאטור מיוחד יותר שלא כל אחד מחזיק במלאי. 

רדיאטור מקורי מהיצרן יעלה לכם כמובן יותר, אנו מתייחסים בהערכה שלנו לרדיאטורים חדשים אך חליפיים (לא של יצרן הרכב המקורי, של חברה חליפית המייצרת את החלק). 

רוצים לקבל הצעת מחיר לרדיאטור חדש לרכב שלכם? לחצו כאן ובחרו את דגם הרכב. 

החלפת רדיאטור לרכב מחיר

החלפת רדיאטור ברכב

ישנם מספר סימנים שיכולים להצביע על כך שצריך להחליף את הרדיאטור ברכב שלכם:

》נורת חום המנוע נדלקת. זוהי אינדיקציה ברורה לכך שמשהו לא בסדר עם מערכת הקירור של הרכב שלכם.

》המנוע מתחמם יתר על המידה. אם אתם מבחינים בכך שהמנוע שלכם מתחמם יותר מהרגיל, או שהוא לא מצליח להתקרר לאחר נסיעה ארוכה, זה יכול להיות סימן לכך שהרדיאטור לא מתפקד כראוי.

》יש נזילה ממערכת הקירור. אם אתם מבחינים בנזילת נוזל קירור מתחת למכסה המנוע, זה סימן לכך שיש בעיה כלשהי ברדיאטור או בחלק אחר של מערכת הקירור.

》הרדיאטור פגום. אם אתם רואים סימני קורוזיה, סדקים, או נזק אחר לרדיאטור, זה סימן לכך שהגיע הזמן להחליף אותו.

בנוסף, מומלץ להחליף את הרדיאטור כל 5-7 שנים, גם אם הוא נראה תקין. זאת מכיוון שרדיאטורים עשויים לפתח קורוזיה או נזק אחר עם הזמן, גם אם הם אינם נראים כך.

החלפת רדיאטור מחיר

מחיר עבודה של מוסך להחליף רדיאטור ברכב ללא החלק נע בין 300 ל-600 שקלים. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב, שנת הייצור, ומקום ההתקנה.

גורמים המשפיעים על מחיר עבודה של מוסך להחליף רדיאטור ברכב:

  • סוג הרכב: רדיאטורים של רכבי יוקרה יהיו מורכבים יותר להחלפה מרדיאטורים של רכבי משפחה, ולכן עבודה של מוסך להחליף רדיאטור של רכב יוקרה תהיה יקרה יותר.
  • שנת הייצור: רדיאטורים של רכבים חדשים יותר עשויים להיות מורכבים יותר להחלפה מרדיאטורים של רכבים ישנים יותר, ולכן עבודה של מוסך להחליף רדיאטור של רכב חדש יותר תהיה יקרה יותר.
  • מקום ההתקנה: מוסכים במרכז הארץ נוטים לגבות מחירים גבוהים יותר מאשר מוסכים באזורים אחרים.

רדיאטור לרכב - חדש עם אחריות במחיר משתלם

בכר חלפים לרכב משווק רדיאטורים חדשים למגוון רחב של רכבים במחירים משתלמים במיוחד. אנו מחזיקים במחסן מלאי גדול של רדיטאורים לרכב, לכן יש באפשרותנו לספק ללקוחותינו באופן מיידי את המוצר ללא המתנה מיותרת. אין לנו במלאי את הרדיאטור הרצוי? נוכל להשיג אותו עבורך תוך פחות מ-24 שעות בהזמנה אישית בהתאם לצורך. אנו עוסקים אך ורק ברדיאטורים חדשים ואיננו מספקים שירותי החלפה או הרכבה של החלקים.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת השאירו את פרטי הרכב או חייגו למספר  050-976-3888 / 08-6236969

error: Content is protected !!

חלפים לרכב?

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר