נהיגה חלקה בחורף

הנה בא לו הסתיו וממש עוד מעט החורף חוזר, נכון החורף הישראלי קצר יחסית והוא איננו רווי גשמים לרוב ואף יש האומרים שדווקא בגלל מיעוט הגשמים יש צורך להיזהר יותר. איך צריך לנהוג? בואו נבין מה קורה על הכביש בחורף.

כללים לנהיגה בחורף צריך לשנן ולזכור. החורף כאן אינו דומיננטי ולכן אנו נוטים לשכוח באילו אמצעי זהירות צריך לנקוט. הבא נתחיל..

מודעות מודעות ושוב מודעות 

מה קורה לנו בעצם בתנאי מזג אוויר חורפי ? תנאי מזג אוויר סוערים, גשם קל או ערפל כל אלו מחייבים אותנו לנהוג בזהירות יתרה כיוון שהראות לקויה , זמן תגובה מתקצר והסיכון לאיבוד שליטה עולה.
פשוט סעו לאט יותר. האטו בהתאם לתנאי מזג האוויר בשילוב תנאי הדרך ולהיות ערניים לשינויים פתאומיים בסביבתכם כמו לדוגמא הולך רגל שבורח מהגשם או רכב \ אופניים \ אופנוע שיכולים להחליק חלילה בסביבתכם.

בגשם סעו לאט

השילוב של הרטיבות החול האבק ושאריות השמן על הכביש יוצרים יחד תרכובת חלקלקה למדי. כביש חלק בשילוב ראות לקויה שווה לזמן תגובה קצר ולא בריא. לכן אם אנו נוסעים לאט בתנאי דרך כאלו אנו מקטינים את הסיכוי להחלקה ומגדילים את זמן התגובה כך אפשר להגדיל את הסיכוי למניעת תאונה מצדכם.

אורות 

אל תגידו לא ידעתי לא שמעתי – בחורף חובה להדליק אורות במהלך היום בדרכים בין עירוניות גם החוק קובע ואם תשאלו אותנו חוק זה מתאים לכל מזג אוויר וגם לדרכים עירוניות. תמיד חשבו כך שמוטב שיראו אתכם מרחוק על הכביש ולא משנה באיזה עמדה אתם נמצאים על הכביש. חשוב לוודא כי פנסי הרכב תקינים בכדי שתוכלו לנסוע בבטחה ונהגים אחרים יראו אתכם מרחוק.

הכי קל להתקין (למי שאין) מנגנון כיבוי אורות אוטומטי בזמן כיבוי הרכב וכך כל זמן שמניעים אותו פשוט נוסעים עם אורות.

ערפל 

אם אתם לא חייבים לנסוע בתנאי ראיה לקויים ובערפל במיוחד אל תיסעו! אבל אם כבר יצאתם לדרך ואתם נמצאים בדרך מעורפלת חשוב מאוד להדליק אורות (רגילים \ ערפל לא גבוהים) לנסוע לאט מבדרך כלל, להפעיל מזגן ומפשיר אדים ולהשאיר פתח אוורור קטנטן בחלונכם.

ואחרון חביב כמובן – הכינו רכבכם לחורף.

זו לא סתם סיסמא! על מנת לשמור על תקינות הרכב במהלך עונות שונות יש להכין את הרכב בהתאם לכל עונה. בדקו את מערכות הרכב החיוניות לפני עונת הגשמים-
צמיגים, מגבים (וישרים), מערכות היגוי, בלימה ואורות
אלו הן המערכות החיוניות אנא בדקו אותם והבטיחו את תקינותם בעת הצורך.

יש לנו עוד קצת זמן לחורף אך חילופי העונות זהו בדיוק הזמן שבו צריך כבר להתחיל להתכונן ולבדוק את תקינות הרכב לעונת החורף ..

בדקתם ? גיליתם משהו תקול ? אל חשש
בכר חלפים כאן לרשותכם עם מגוון חלקי חילוף לרכב לכל עונה ולכל מטרה.

מאמרים נוספים:

חלקי חילוף לרכבי הובלה

חלקי חילוף לרכבי הובלה

רכבי הובלה כמו משאיות המשמשות להובלת דירות, דורשות תחזוקה קבועה והחלפת חלקי חילוף באופן קבוע ותדיר על מנת לשמור על פעילותם התקינה

שמפו לרכב

שמפו לרכב: המדריך המלא

הרכב שלך הוא לא רק כלי תחבורה, הוא הבית השני שלך. אז למה שתסתפק בנסיעה ברכב מלוכלך ומאובק? הגיע הזמן להעניק לו

error: Content is protected !!