מתי צריך לאותת?

איתות היא פעולה קטנה אך חשובה ולמרות שזה חוק בנהיגה, לא כולם שומרים על כך וחבל.

תפקידו של האיתות הוא לסמן לנהגים האחרים על כוונתכם ולהתריע על פנייה או שינוי מסלול. והוא צריך להיעשות מספיק זמן על מנת לתת לנהגים האחרים זמן היערכות לשינוי כמה פעמים יצא לכם לרצות לפנות אך לא ידעתם אם הרכב מולכם ממשיך או פונה ובסוף הוא המשיך ויצא שסתם עמדתם ללא תועלת או הפוך שמישהו אותת ובסוף המשיך ישר בדרכו ויש עוד אין ספור דוגמאות. לכן הקפידו בבקשה לשים לב לאיתות שלכם, זה מונע תאונות בהרבה מקרים.

צריך להפעיל איתות במקרים הבאים:

פניות – יש לאותת בכל פנייה או שינוי נתיב שאתם עומדים לבצע.
ירידה לשולי הדרך – ירידה זו מחייבת איתות לצד ימין עד ההגעה לשול. כאשר עוצרים מפעילים 4 אורות חירום בלחיצת כפתור. רצוי לוודא כי יש לכם ברכב אפוד זוהר ומשולש אזהרה על מנת למנוע עד כמה שאפשר מצב מסכן חיים.
צומת – מכיוון שצומת מכילה שתי דרכים או יותר האיתות כאן חשוב מאוד. על מנת לתת לנהגים האחרים הכביש לתכנן המשך נסיעה אותתו בעת פנייה בצומת ימינה \ שמאלה.
כיכר – נתחיל בשאלה הנפוצה – כן !! יש צורך לאותת ימינה בעת כניסה ויציאה מכיכר. בכיכר בעלת נתיב אחד מותר לאותת לכל כיוון בהתאם לפנייה שעתידים לפנות. וכמו תמיד, האיתות מסמן לנהגים האחרים על כווניתיכם על מנת שיוכל להיערך בהתאם.

איך אפשר לסמן על פנייה שאורות האיתות לא עובדים?

מעבר לכך שאתם חייבים לטפל בזה בהקדם, יש למצוא תחלופה זמנית לבעיה. כאשר אורות האיתות לא עובדים יש לפתוח את החלון ולסמן עם היד על כך שאתם עומדים לפנות , נוציא מהחלון את היד עד למרפק בקו אופקי ונסמן כיוון ימין או שמאל בהתאם לכיוון שאנו רוצים לפנות.

יש לכם תקלה באורות האיתות? בכר חלפים מציע מגוון פנסי איתות ושאר החלפים לרכב באיכות גבוהה, מחיר הוגן לכל כיס ומשלוחים לכל הארץ. למידע נוסף חייגו 08-6236969 או הכנסו לאתר https://topazparts.co.il/  והזמינו חלק בקליק.

 

תקלה בידית האיתות

ידית איתות היא ידית הממוקמת על ההגה של הרכב ומשמשת להפעלת איתות הכיוון. היא בדרך כלל עשויה מפלסטיק או מתכת, ומכילה כפתורים המאפשרים לנהג להפעיל את האורות של איתות הכיוון השמאלי או הימני.

ידיות איתות מגיעות בדגמים שונים, אך בדרך כלל הן כוללות את המרכיבים הבאים:

  • כפתור איתות ימין: כפתור זה מפעיל את האורות של איתות הכיוון הימני.
  • כפתור איתות שמאל: כפתור זה מפעיל את האורות של איתות הכיוון השמאלי.
  • לחצן איתות חירום: לחצן זה מפעיל את כל אורות איתות הכיוון, ימין ושמאל.
  • מנוף איתות: מנוף זה מאפשר לנהג להפעיל את האורות של איתות הכיוון באמצעות סיבוב.

ידיות איתות הן חלק חשוב מהבטיחות של הרכב. הן מאפשרות לנהגים להודיע לנהגים אחרים על כוונות הנהיגה שלהם, כגון פנייה ימינה או שמאלה.

להלן כמה טיפים לתחזוקת ידית איתות:

  • נקה את ידית איתות באופן קבוע. השתמש במטלית לחה כדי להסיר לכלוך, אבק ושמנים.
  • בדוק את ידית איתות באופן קבוע. אם ידית איתות פגומה או לא פועלת כראוי, יש להחליף אותה.

אם ידית איתות שלך לא פועלת כראוי, עליך לקחת את הרכב למוסך מורשה לבדיקה.

מאמרים נוספים:

חלקי חילוף לרכבי הובלה

חלקי חילוף לרכבי הובלה

רכבי הובלה כמו משאיות המשמשות להובלת דירות, דורשות תחזוקה קבועה והחלפת חלקי חילוף באופן קבוע ותדיר על מנת לשמור על פעילותם התקינה

שמפו לרכב

שמפו לרכב: המדריך המלא

הרכב שלך הוא לא רק כלי תחבורה, הוא הבית השני שלך. אז למה שתסתפק בנסיעה ברכב מלוכלך ומאובק? הגיע הזמן להעניק לו

error: Content is protected !!