4 אביזרים מומלצים לרכב

ישנם מגוון אביזרים לרכב שמומלץ להחזיק ברכב והם רבים וטובים, ממחזיק כוסות לרכב ועד ולשואב קטן המותאם לרכב. הנה 4 אביזרים מומלצים לרכב שלכם.

מצלמת דרך לרכב: מצלמת דרך לרכב היא מצלמה שמותקנת ברכב ומתייחסת לעתים גם בשם "מצלמת דאשטק" או "מצלמת רכב". היא משמשת להקלטת תמונה ווידאו במהלך נסיעה. המצלמה מותקנת ברוב המקרים על לוח הבקרה של הרכב או על חלקו הפנימי של תמרור המראה האחורית. מטרתה העיקרית של מצלמת דרך היא לספק הקלטה שיכולה לשמש כתרומה ראשונה במקרי תאונה, סכסוכים בדרכים או תופעות אחרות בדרכים. בנוסף, המצלמה יכולה לשמש כדי לרשום את הנסיעה בצורה זמינה לשימוש בהוכחה משפטית או עבירה של התקנות תנועה.

כבלי התנעה ברכב: כבלי התנעה ברכב הם חלק מהמערכת החשמלית ברכב שמחברים את הסוללה למנוע. הם מורכבים משני חוטים המחברים בין הסוללה לבין מנוע הרכב ומאפשרים לסוללה לספק כוח חשמלי למנוע בעת התנעת הרכב. שמסובבים את מפתח ההתנעה או לוחצים על מתג ההתנעה, כבלי התנעה מעבירים זרם חשמלי מהסוללה למנוע, מה שמפעיל את מערכת ההתנעה ומפעיל את הרכב.

משולש אזהרה לרכב: משולש אזהרה לרכב הוא ציוד בטיחותי המשמש לסימון והתראה על רכב שנמצא במצב חירום או על הסף הדרכים. המשולש מורכב משלושה חלקים ראשיים שמתקבלים כאשר הם מתמקמים במרכז המשולש. רקע המשולש הוא בדרך כלל צבע אדום או כחול, והוא מצויר על רקע לבן. המשולש מסומן בסימן זהב או לבן בתוך מעגל צהוב. המשולש מותקן על מעמד מתכתי או פלסטיקי שמתחבר לסביבת הרכב, כגון תמרור האזניים או חלקי הגוף. כאשר רכב מופעל במצב חירום או נמצא מופנה בצורה שלא סובלת מצופת רגילה, הנהג מחמיא להפעיל את המשולש האזהרה על מנת להתריע לנהגים אחרים על המצב.

אפוד זוהר: אפוד זוהר, הידוע גם בשם "אפוד בטיחות", הוא חלק מהציוד הבטיחותי שמשמש להתראה וסימון במקרי חירום או במקומות עם תנודות תנועה גבוהות, כמו בדרכים. האפוד מורכב מבד זוהר או עם רקע בצבע גוון זוהר וכולל רקע צהוב או כתום ופסים אופקיים בצבעים חוזרים או לבן. האפוד נלבש על הגוף של הנהג או המונהג, והוא מאפשר זיהוי וראות ברורה בתנאים של תאורה נמוכה או מוגברת. השימוש באפוד זוהר הוא חובה על פי החוק במקרי עבירות בדרכים או במקרי חירום. האפוד מסייע בהגנה על הנהג ומגן מפני סיכונים בכביש. הוא מאפשר לנהגים אחרים ולצוותי הביטחון לראות את הנהג או הנוסעים בצורה ברורה יותר ולנקוט צעדים נכונים על פי המצב. יתרה מכך, האפוד זוהר נמצא בשימוש נרחב גם בתחום הבנייה והתחזוקה, כאשר עובדים מתרחשים בסביבות מסוכנות או בחשיפה למכוניות ותנודות תנועה במהלך העבודה.

מומלץ לשים לב כי חובה של אפוד זוהר אינם תלויים בכלל במדינה או חוקי התנועה במדינה. המדינה או חוקי התנועה במדינה מגבילים רק את האורך ומידות הפסים בתוך האפוד ומתייחסים לחלק ממכוניות או רכבים מסויימים ומתייחסים לכלל המערכת ותנאי הראות בתקופות ומצבים ספציפיים במקרה של תקלה או תאונה בכביש. לכן מומלץ לשקול את הצורך באפוד זוהר בהתאם למדינה וקודי התנועה בהם אתה נוהג.

מאמרים נוספים:

חלקי חילוף לרכבי הובלה

חלקי חילוף לרכבי הובלה

רכבי הובלה כמו משאיות המשמשות להובלת דירות, דורשות תחזוקה קבועה והחלפת חלקי חילוף באופן קבוע ותדיר על מנת לשמור על פעילותם התקינה

שמפו לרכב

שמפו לרכב: המדריך המלא

הרכב שלך הוא לא רק כלי תחבורה, הוא הבית השני שלך. אז למה שתסתפק בנסיעה ברכב מלוכלך ומאובק? הגיע הזמן להעניק לו

error: Content is protected !!